Share Button

Delší dobu jsem kvůli pracovnímu vytížení neměl čas na delší výpravu, proto jsem se snažil využít maximálně každé volné chvíle u vody. Léto na řece bývá vždy to nejúžasnější období, tedy alespoň pro mě. Většina rybářů v mém okolí vyráží na velké vody za lovem dravců, díky tomu je řeka volnější. To mi hrálo do karet a já si mohl vybrat jedno z mých oblíbených míst.

Vybral jsem proudnější část řeky s hloubkou zhruba metr a půl. Místo bylo volné, to mě velice potěšilo. Jako již několikrát jsem sáhl po vyzkoušené krmítkové směsi Roach Black a Bi-Turbo Black obohacenou o rozstříhanou kukuřici a masné červy, aby vždy zůstalo něco na dně. Zvolená sestava se skládala z kmenového vlasce o průměru 0,20 mm, 60- ti gramového průběžného krmítka, gumového korálku na ochranu uzlíku, obratlík a spletený vlasec. Tuto sestavu mám odzkoušenou a vím, že nikdy nedojde k zamotání. Párkrát jsem nahodil na prázdno bez návazce a krmení jen proto, abych zjístil zda-li s sebou řeka nepřinesla nějaký nepořádek a zda budu mít klidné zdolávání, naštěstí žádná vázka. Konečně bylo na čase přejít ke klipování a krmení. Návazec byl z malého háčku velikosti 10 a vlasce 0,14 mm. Zatím jsem měl nachystaný pouze jeden prut, druhý jsem si chtěl nachystat až během lovu. Ještě že tak! Během prvních 20-ti minut jsem zjistil, že by to bylo zbytečné a nezvládal bych to. Aktivita ryb bylo opravdu obrovská, někdy jsem ani nestihl položit prut a už se třepala špička, byl cítit kopanec do prutu a já mohl zdolávat. Rybám nejvíce zachutnala nástraha v podobě tří masných barevných červů.

Chtěl jsem zkusit jak budou ryby reagovat na změnu, proto jsem sáhl do tašky pro plovoucí nástrahu. K mému údivu jsem dlouho nečekal na záběr a co mě udivilo ještě více bylo to, že ryba na háčku byla ostroretka. Tento druh ryby získal své jméno díky tvaru tlamky. Není oválná jako u většiny ryb, ale spodní ret je rovný, ostrý. Je známa tím, že sbírá ze dna a spodní část tlamky používá jako škrabku, kterou stírá potravu z kamenů ležících na dně. Není se tedy čemu divit, že jsem nevěřil vlastním očím. „ Zřejmě náhoda…“  řekl jsem si, nechal plovoucí nástrahu na háčku a opět poslal montáž na krmné místo. Nebyl to omyl a ani náhoda, další ryby byly ostroretky. Sem tam je vystřídal cejn a nebo nějaký menší kapřík. Ale opravdu velkou převahu měly ostroretky. Krásné, zdravé a bojovné ostroretky. Záběr za záběrem a vše přicházelo na gumové červíky v oranžové barvě.

Byla to pro mě opravdu velká zkušenost. Během pár hodin se mi podařilo nachytat spoustu krásných ryb na nástrahu, na kterou jsem to čekal opravdu nejméně. Sám jsem zvědav, jaké ryby mě ještě čekají na plovoucí nástrahy, jelikož moc často nechytám na method feeder a nemám tolik příležitostí je využívat. Krmení Roach Black značky MS Range si našlo své místo v mém srdci a vím určitě, že když si půjdu sednou k řece vždy si jej vezmu s sebou.

Závěrem bych Vám všem chtěl popřát spousty úspěchů, krásných zdolaný ryb a málo zlomených špiček.

Za MS Range Czech Team – Jakub Horníček