Share Button

Udělal jsem si i chvilku čas na malou svazovou řeku, která mě láká už od konce zimy. Pobalil jsem feeder, nějaké krmení, půl litru červů s kukuřicí a šup k vodě.  Přijel jsem na místo, kde obvykle bývá dost rybářů, ale dnes zde nebyl nikdo. Asi kvůli počasí, které nebylo zrovna slunečné, ale i tak jsem si řekl, že to zkusím.  Namíchal jsem si krmení Roach Black s Bi-Turbo Black a díky míchacímu kyblíku, který má horní odnímatelnou misku jsem si odsypal krmení stranou a doplnil o červy a hrst kukuřice.

Použil jsem 0,20mm kmenový vlasec a jako návazec jsem použil 0,16mm a háček P-110 strong feeder, kdyby se přeci jen ukázal nějaký kapřík.

Občas zafoukal vítr a někdy se mezi mraky ukázalo i sluníčko. Drobná bílá ryba brala téměř pořád, ale žádný kapřík se neukázal. O zábavu bylo postaráno, protože rybky braly téměř po celou dobu této vycházky.  Vítr zesílil a bylo o to horší rozpoznat drobný záběr. Všemožná kombinace kukuřice jak pod háčkem a na něm doplněná o červíka nepřelstila žádnou větší rybu a tak mi nic jiného nezbylo než se bavit lovem bílé ryby. Pomalu si blížil čas mého odjezdu, když v tom se špička prutu ohýbá v úplně jiné razanci, zasekávám, ale tah ryby není takový, jaký bych chtěl. Při podebrání jsem se nestačil divit, co se mi podařilo. Krásný lín, který se nechal zlákat na červy, mi udělal obrovskou radost, protože téhle ryby, je u nás opravdu málo a moc si ji vážím, rychle jsem ho vyháčkoval a šup s ním zpět do vody. Lín spokojeně odplouvá a já spokojen balím své věci a mířím zpět k domovu.

Za MS Range Team Jirka Kučera