Share Button

Po včerejším nádherném prvním  březnovém dni plném sluníčka,  padlo rozhodnutí  zahájit letošní sezonu.  Po krátké  poradě  jsme rozhodli, že se nebudeme  pouštět do žádné větší akce a že zahájení  sezony proběhne, jak se říká  za komínem  a to na naší řece Jizeře  které  svým tokem protíná město ve kterém všichni bydlíme.   Zahajovací sestava  Marek Tichý , Daniel Dušek , Venda Šikl .  Jedna lajna  u řeky ,  krmení  jako obvykle  černá plotice + černé turbo  1:1.  Do krabiček vedle  0,5 litru červů  a podobné množství  žížal . 

Po příchodu k řece  nám bylo hned jasné  že to ještě úplně ono není  docela to teklo a my museli  sáhnout po krmítkách 60g a 70 g   v úseku kde normálně chytáme váhy poloviční ,  s tím jsme neměli problém ,  econy tohle ani necítí.  první kontakt  byl s menším cejnem  na mém prutu,  který  ale bohužel  po krátké chvíli háček sám opustil .. Se slovy: „To nám ta sezóna hezky začíná“,  jsem poslal další krmítko přímo do ohně ,  po chvíli  další záběr  opět cejn  tentokrát ke 40 cm. Super, teď je opravdu zahájeno.

 

Po  2 promarněných  záběrech a plotici   kouknu po Danovi, který právě seká první rybu, vzápětí mu ruka vystřeluje pro druhý prut a kolega chobotnice zahajuje feederovým doublem .  Venda nás několik  desítek minut nervózně sleduje  než se konečně špička ohne i u jeho prutu .  Střídali jsme červa s kouskem žížaly ,  klasika nejlepší  kombinace .. 1 červený, 1 bílý  s živou do krmení  jsme to příliš nepřeháněli . Krmení jsem namíchal jen z troškou hlíny a jen občas  jsem při střelil krmítko nastříhaných žížal..

 

Přesto že počasí nebylo zdaleka tak  dobré jako předchozí den a  docela mrzli konečky prstů   byla to úspěšná výprava.  Z vody putovalo několik cejnů ,   pár plotic,  jedna podoustev , jeden skalák   a nečekaně dva  pstruzi  duhový,  kteří museli ochutnat  kousky nastříhaných žížal na háčku .

S pozdravem  za značku MS RANGE  se loučí  Marek Tichý