Share Button

Pátek 12.8. Pro mně a kamaráda dlouho očekávaný den, je čas vydat se na staré známé místo, na které jsme letos jeli už podruhé, plni očekávání. Po pátečním balení věcí a následném odjezdu byla zastávka ještě na krámě u Marka v Mladé Boleslavi, na dokoupení nezbytných věcí a mohli jsme vyjet. S sebou sem si tentokráte přibalil cca 5kg kukuřice, halibut peletky 4 mm a 6 mm a samozřejmě nesmělo chybět krmení po kterém kapři šílí a to oblíbený mix Carp Yelow v kombinaci s X-31 Yelow. Po nekonečné cestě plné prací na silnici, objížděk a neustálého postávání v kolonách po 4 hodinách přijíždíme na místo.

Jižní Čechy nám opět ukazovali rozmanitost jejich krásné krajiny a dešťů, v tom já už nedočkavě připravuji krmení. Namíchal sem si cca 5kg krmení na 2 dny s tím, že budu krmit zmiňovanými halibutkami a kukuřicí. Po rozbalení nezbytných věcí a vybalení prutů mohlo přijít konečně zaklipování vlasce na mém ECONU a následné vnadění na nějakých 30 m, kde byla lavice. První nahození a ryba na sebe nenechala dlouho čekat, následoval prudký záběr a po vytrvalém boji na návazec 0,12 mm podebírám prvního jihočecha o délce 55 cm.

20160812_17040620160812_171631

Slušný začátek, říkám si. Opět se mi podařilo skvěle stáhnout ryby a krmení makalo, jak jinak na výbornou. Do 9 večerní hodiny jsem měl na kontě zhruba kolem 20 kaprů v rozmezí 30 – 64cm, několik cejnů, línů a plotic. S kolegou jsme se rozhodli věci sbalit že si zajdeme do místního pohostinství na nějaké to občerstvení, které se ovšem s místními protáhlo do ranních hodin :-). V sobotu na nás konečně vykouklo sluníčko a na zakrmeném místě se mi začali ukazovat amuři. Bohužel po šíleném hrčáku a dobré půlhodince boje se mi amur témeř pod hohama otočil a utrhl mi forpas. Další amur se na kukuřičku nenechal už zlákat, ale kapři se futrovali, opět o sto šest.

Za MS Range Team Tomáš Machalický

20160813_160517