Share Button

Letos jsem chtěl vyzkoušet něco nového a rozhodl jsem se vyrazit na rybářské závody, abych měl nějaké zkušenosti. Samozřejmě bodovaná ryba byl Kapr. Hned po příjezdu jsem si říkal, doufám, že si vyberu krajní místo u přepadu, tomu jsem dával největší naději ale při mé smůle jsem si vylosoval prostředek rybníka a co ještě, s hloubkou okolo metru.

              

No nic, nebudeme stresovat, jsme na rybníku o rozloze 3,5 hektaru s novou rybí osádkou, ryba bude všude. Když jsem přišel na místo 35, které jsem vylosoval, stálo okolo mě asi 15 lidí, všichni zdejší a bavili se mezi sebou, jak jim to tam bralo atd. Měl jsem docela nahnáno, připravoval jsem si krmení, na začátek jsem si vzal žlutou X-31 + světlý Feeder, jen sem si to připravil, tak jsem zaslechl  výstřel, snažil jsem se nepolevit  a vyplatilo se to, sice asi po dvou hodinách ale přece jen přišla první rybka docela pěkný cejnek.

Za chvíli přišla další rybka, ale zase bíla a ta nebyla bodovaná na délku, ale jen bod za kus,  potřeboval jsme to změnit. Nejprve jsem zkusil krmení, Černé turbo + Černou plotici, vše se vyplatilo a po pár náhozech přišel první kapřík, v mém sektoru jediný, ostatní na mě koukali, jak to, že já tahám ryby a oni ne, byli přece místní. 

              

Po chvilce to vše uhaslo rychlý začátek a též rychlý konec, ryby se stáhli k přepadu a konec rybníka i prostředek byl až do konce bez záběru, nechtěl jsem se s tím spokojit, pořád jsem zkoušel velikosti návazců od 20 cm až po 35 cm, ale stále nic, vyzkoušel jsem i posilovač, přidat do krmení malé peletky, ale ryba nic nechtěla, dostal jsem další zkušenost

           

Za celých 12 hodin  bylo spoustu rybářů bez záběru mohu být rád za to že jsem zdolal alespoň nějakou rybu sice jsem se nechtěl smířit s tím že pojedu domu v konečném pořadí jako patnáctý  ale byl to pro mě úspěch…. První závody, 45 závodníku a být na 15.místě není tak špatné.

Za MS Range Vašek Šikl