Share Button

Koukám do kouta na své feederové pruty a zastesklo se mě po  jejich provětrání u vody , přesto že  3 dny doma po týdenní výpravě za kapry, balím a nabírám směr nový úsek Labe kde jsem ještě nerybařil ,  trochu si to tam očíhnout . Krátce před 8 ranní přijíždím na místo a vybaluji.  Labe mě přijde v té to  části trochu užší  a v podstatě stojící , vytahuji tedy s pouzdra  Egon feedery  navlékám 40 g krmítka a hr na ně ..

Namíchal jsem si trochu netradičně  jinou kombinaci krmení než obvykle míchám  .. a to plotice  + cejn + turbo   1 : 1 vše dohromady  . Měl jsem zprávy, že na tomto úseku se nachází  velká populace cejna  větších rozměrů,  tak jsem  se na toto rybu  chtěl zaměřit. Mnohdy mě podobná kombinace zafungovala,  myslím tím, že jsem v podstatě zamíchal 2 typy krmení  dohromady  a to ploticové  a cejnové krmení .

     

Chtěl jsem hned od začátku  trochu eliminovat drobnější rybu , tak jsem šetřil s živou složkou  a spíše používal  do krmení  halibut pelety , kukuřici a drobné kukuřičné peletky  jako jádro pro větší kusy . 

 

Ryba příliš nespolupracovala  začal jsem dumat  co s tím,  odklipoval jsem naviják a  poslal krmítko   za střed řeky  na koryto ,  než jsem  napnul vlasec ,  ryba  vzala nástrahu.  Bylo vyřešeno  lepší ryba se držela dále od břehu ,  bohužel jsem byl na hraně  kam jsem byl schopen  s 0,18  kmenem bez odpalovky  dohodit ,  jelikož odpal  u feederu používám velice nerad ,  econy šli zpět do pouzdra a  do akce šli  pruty kategorie  UH  v délce  390 .  Větší navijáky , silnější kmenový vlasec , 2,5 oz špičky  mohl jsem v pohodě lovit  klidně u druhého břehu.   Záhy po této změně se dostavila série záběrů ryb okolo 50 cm. 

Na jednom prutu jsem chytal na větší žížalu na háčku jedním červeným  červem na špičce háčku,  jako návazec  jsem zvolil fluorocarbon  0,16.  Druhý prut jsem střídal  buď  2 zrnka kukuřice, nebo malé boilie o průměru  12 mm  v obou případech samozřejmě nastražené pod háčkem. 

  

Nakonec se opravdu trofejní cejn, který na úseku  opravdu je v hojné míře na břeh nepodíval , ale ryb  se na břeh podívalo  opravdu hodně. Nevadí alespoň je důvod se ještě vrátit ,  na neznámé místo uspokojivý výsledek.

Za MS Range  Marek Tichý