Share Button

Dopoledne jsem musel pomáhat v domácnosti, a za odměnu jsem jel na vodu, která má přes 30 ha. Po příjezdu k vodě jsem obešel kus rybníka, abych vybral místo. Musel jsem pomocí vozíku přepravit věci na místo a rozbalit deštník s bočnicemi, kvůli silnému větru. Cílem mé krátké výpravy byla bílá ryba.

 

Namíchal jsem krmení Feeder Dark Allround s červama. Házel jsem 15-20 m od břehu s nastraženým červíkem. Sedl jsem si pod deštník a za dvě minuty jsem se zase musel zvednout. Začal nájezd bílé ryby. Po záseku jsem cítil větší odpor, tím jsem cejna vyloučil a po přitažení ke břehu mě překvapil perlín, který byl malý a bojovný. Házel jsem na stejné místo. Za chvíli přišel malý cejn. . Postupně se začala bílá ryba zvětšovat a po dvou hodinách jsem začal chytat malé cejnky a velikost ryb ubývala. Po dvou hodinách jsem byl také vyfoukaný, kdy jsem řekl: „zkusím kapra“. Nahodil jsem pruty s kukuřicí a dumbellskou a šel jsem si dát čaj pod deštník.

 

Dvě hodiny bez záběru kapra, jsem byl zahřátý a šel jsem opět na bílou rybu. Před koncem lovu jsem ještě zkusil nastražit na kapra, který bohužel nepřišel. Nachytal jsem minimálně 40 kusů bílé ryby menších velikostí. S tímto množstvím nachytaných ryb jsem byl velmi spokojen.

S přátelským pozdravem a přáním pěkného dne Jiří Pech