Share Button

Po dlouhém uvažování a rozmýšlení jsem se vydal na malou městskou nádrž, která leží v centru města. Ze začátku jsem byl trošku nedůvěřivý, jestli se v této vodě vůbec nějaká ryba nachází. Po zjištění pár informací jsem se vydal s jedním feedrem a hromádkou červů to zkusit. Po příjezdu na místo jsem si zvolil mělkou část nádrže, kde hloubka postupně klesala.

Krmení jsem zvolil Carp Mix s kombinací s kukuřičnými peletkami a hromádkou červů. Při prvním zakrmení jsem si všiml pohybu na hladině na druhé straně nádrže. Uběhla hodina lovu a mě se podařilo ulovit pouze pár kousků drobné ryby.  Když jsem přehazoval všiml jsem si, že na stejném místě na druhé straně vyskočil krásný kapřík. Neváhal jsem ani minutu a potichu jsem se přemístil na druhou stranou kousek od místa, kde jsem viděl krásného kapříka.  Zakrmuji pár krmítek a nahazuji kombinaci kukuřice doplněná o červy, musí zafungovat.

Prvních 10 minut se vůbec nic neděje, jen vidím drobné přejezdy přes vlasec. Chvilka nepozornosti mě mohla stát můj prut, jen na chvilku jsem se podíval jinam než na špičku a prut se ohýbal pod nádherným záběrem. Zvedám prut z hrazdy  a lehce přisekávám, krásný boj naznačuje, že by to mohl být kapřík. Sestava si s kapříkem poradila na výbornou a po chvilce boje se mi ho podařilo podebrat do podběráku. Nádherný zdravý kapřík, který byl odměnou  pro mně.

Rychle fotka a šup na dalšího. Nahazuji o pár metrů vedle od rozkrmeného místa. Záběr přichází skoro okamžitě, opakuje se nádherný souboj  a já jsem velmi spokojený,  že i v centru města si může člověk nádherně odpočinout a chytit tak krásné ryby.

Za MS Range Team Jirka Kučera.