Share Button

Po nedávné nakonec úspěšné výpravě  za velkými kapry  jsem musel  trochu vyprášit  feederové pruty aby jim to nebylo líto. Pondělní dopoledne jsem se rozhodl věnovat řece Jizeře, plné energie  a nadšení ráno  v 7 hod přijíždím  k řece  avšak mnou vytipované místo  bylo totálně zarostlé,  břeh usypaný , no zkrátka  lov nemožný. Otočili jsme vůz a po cestě přemýšleli, kde zakotvíme,  nakonec jsme přibrzdili na místě, které je velice, velice navštěvované, zejména staršími rybáři a kupodivu bylo  prázdné.

Nikam  se mě už přejíždět nechtělo, říkal jsem si abych  tu nejlepší ranní dobu  nestrávil v autě, než si vyberu místo a tak  jsme se tedy rozhodli že to zkusíme zde . Sedíme na soutoku řeky Jizery a Klenice  a připravujeme krmení. Nebyla jiná volba než černá plotice s turbem trochu naředěná  2,5 kilovkou  univerzálního černého feederu. Vše doplněno  nakládaným  konopím a  směsí  řepky kukuřice a pšenice.

Minuty běží a špička se ani nehne, začal klasický kolotoč, zaklipovat  naviják, častěji přehazovat ,aby se krmné místo zvětšilo, laborace s návazci a háčky a vše možné další pokusy o to  dostat se do ryb,,,   Nevím co dnes s těma rybama bylo, ale fakt to bylo těžké.

Asi po hodině  jsme se pozvolna začali do ryb dostávat, ale takhle mizerně jsem si na Jizeře snad ještě nezachytal, drobní cejni, sem tam skaláček, ostatní druhy ryb jako by zmizeli …Nakonec nejúčinnější  kombinace byla půlka gumového červa  žluté barvy a  jeden čerstvý červený  masňák.

 

Nakonec se špička ohnula trochu ostřeji a na konci se objevil slušný cejn ale byl to spíše  kousek na rozloučenou,  než že by odstartoval nějakou slušnou sérii ryb  nebo záběrů.  No ne vždy je posvícení  a i tak bylo u vody fajn.

S pozdravem  Marek Tichý