Share Button

Sváteční  den,  vstávat se nechtělo,  na ryby se chtělo, tak se šlo.  Procházkovým  krokem si to po 9 ranní  přišinu k řece Jizeře , sluníčko vysoko  předpovídalo pěkný pečák ,  rychle najit stinné místo  a hr na ně.  Nedělal jsem si moc iluze o úspěchu  ale co kdyby náhodou,  tentokrát jsem nechal doma mou oblíbenou  černou plotici a  namíchal jsem   směs  Big Roach a  Bi Turbo Brawn, světle hnědá  trochu vaznější směs, než jsem zvyklý voněla lákavě. Do 3 kg připravené směsi jsem přidal 1,5 kg  vakuovaného partiklu, kukuřice, pšenice, řepku a  za pomocí feederových krmítek  začal  dobroty dopravovat do dvou třetin řeky.

Záběry přicházeli  takřka hned , již dlouho jsem si na Jizeře takhle nezachytal,   ryba šla jak se říká na hod  přesto že jsem v krmení měl hodně jádra, stále jsem se ale nemohl dostat do lepší ryby, na jeden s feederů jsem nastražil  masné červi a na druhém jsem střídal žížalku s kukuřicí.  Najednou přišel  záběr a po záseku  bylo zřejmé, že se jedná o slušnějšího protivníka.  Po několika minutách  byl na břehu první mírový kapřík.

Zvláštní bylo, že všechny ryby chodili pouze na masné červi. Přestože v krmení jsem neustále dopravoval  do vody kukuřičná zrna, stále byla má kukuřice na háčku bez zájmu, hodiny plynuli, ryby přibývali, až nečekaně šlo vše dobře, na řece jsem zvyklí, že ryby berou dobře ráno a navečer, ve slunném dni  moc záběrů  od kaprů  nebývá, ale dnes bylo všechno jinak ,  krmení šlapalo jako blázen ,  přihazoval jsem  do něj ještě drobné halibut pelety, abych větší rybu  udržel na krmném místě.   Na střídačku jsme zdolávali  cejny, plotice, perlíny, karase, okouny,  do toho  se míchali kapři a nečekaně na masné červi  z propadu zaútočila i menší štika.

  

Ještě pár slov k montážím

Kmenový vlasec  0,18 mm, průběžná montáž, brzděná gumovým stoperem, návazec v délce 60 cm o průměru 0,14 mm s háčkem velikosti 10 , jelikož řeka skoro netekla, na pohodu se dalo chytat s krmítkem 30g. Po dvou záběrech od větších ryb, které se nedali s jemným prutem zastavit,  jsem  převázal. Použil jsem fluorocarbonový materiál  o průměru 0,16 mm.

Nové  krmení  pracovalo velice dobře, chvilku  u této kombinace zůstanu a podrobím jí dalšímu testování pro změnu na řece Labi .

S pozdravem za MS Range – Marek Tichý