Share Button

Miluji krátké a rychlé vyjížďky k vodě, protože člověk rychle zregeneruje svoje psychické síly a netrpí tím síly fyzické, jelikož nemusí sebou tahat milion věcí (jsem od přírody lenoch a jakékoli zbytečné chození s věcmi prostě k smrti nenávidím).

Volba našeho krátkého chytání tak padla na nedělní odpoledne na oblíbeném rybníčku ve složení Jirka, Venda a moje líná maličkost. Kluci zvolili k chytání feedrové pruty a já si vzal svoje proutky pro krátké výpravy, které vozím právě pro takové příležitosti.

Po příjezdu jsme zjistili, že naše oblíbené místo je obsazeno, ale náhoda příroda tomu chtěla, že vítr tentokráte foukal od hráze opačným směrem než je obvyklé a tak jsme toho využili a sedli si na návětrnou stranu, což  jak se ukázalo, byl to téměř geniální tah.

Nejlepší pozici a místo k lovu si vybral benjamínek našeho teamu Venda a to sice místo téměř u břehu a ryba zde byla velmi aktivní a ukazovala se hned od příchodu. My se tak těšili, že se z nás stali malí kluci a jak to tak bývá tak jsme se i chovali a bohužel nás to stálo pár nervů, ale hlavně jsme mooooc nasmáli.

Celé to odstartoval Venda, který nestíhal zdolávat ryby i když po většinu času tak chytal na jeden prut. Další v řadě jsem byl já, když se mi podařilo zdolat velmi pěkného amura a měli jsme ho fotit tak se mu to úplně nelíbilo a zaprasil mého fotografa Jirku, který mě svými průpovídkami tak rozesmál, že se prostě nešlo na fotce tvářit jakkoli jinak než neinteligentně.

Co říci na závěr. Asi jen to, že jsme si užili skvělé odpoledne plné smíchu a vzájemného popichování při zdolávání jedné ryby za druhou. Feedrové pruty se ukázali jako opravdu skvělá volba a v kombinaci s krmením z řady MS Range jako obrovská zbraň na krásné kapříky a amury, ale hlavně na líny a to bylo pro mě velké překvapení.

 

 

Takže až pojedete k vodě s kamarády tak si nezapomeňte přibalit sebou dobrou náladu a spoustu krmení MS Range.

Za MS Range team – Libor, Jirka, Venda