Share Button

Lov na řece Vltavě nebyl moc jednoduchý. Díky prudké změně počasí a velkému poklesu tlaku. I menší ryba na to dost zareagovala. Byl to doslova boj o záběr. Zkoušeli jsme vše možné. Různé druhy návnad, délky návazců a tloušťky návazcového materiálu. Nejúspěšnější návnadou byli bílé červi s malou kuličkou polystyrénu. Bylo nutné vše zvedat do sloupce na metrovém návazci. Pokud ležela nástraha na dně, bylo to skoro bez šance. Záběry chodily v delších intervalech. Naštěstí v 99 procentech každý záběr byl proměněn a ryba se podívala na břeh.

Háčky MS Range Strong seděly v rybích tlamkách předpisově. Vsadil jsem na tyto háčky z důvodu, že jsou ze silnějšího materiálu a mohl jsem jim věřit, že vydrží i při vetší a silnější rybě. Doufal sem, že se nám povede i trefit se do nějaké parmy nebo kapra. Bohužel se to nepovedlo. Vždy to nejde podle svých představ. Dlouho jsem váhal, jaké namíchat krmení. Otázka spočívala v tom, jestli zvolit jemné nebo spíše hrubé krmení. Musel sem ovšem vzít na zřetel, že je prudká změna počasí a ryba nebude moc spolupracovat. Pro jistotu jsem si zjistil informace od kamaráda, jestli je ryba při chuti. Informace byla taková, že ryba vůbec nespolupracuje. Přestal jsem váhat nad výběrem krmení a vsadil na jistotu. Tou bylo krmení MS Range Roach Black. Je to jemná, černá směs. Lehce slaná a to jsem přesně potřeboval. Směs sem nechal tak jak je a nedoplňoval sem jí žádnou nástrahou. Chtěl jsem docílit toho, aby směs přilákala ryby a jedinou vhozenou nástrahou byla právě ta moje na mém háčku.

Důležité v této situaci je, kdy ryba nespolupracuje mít přesné náhozy a proto po prvním nahození ihned vkládám svůj kmenový vlasec za klip na mé cívce na navijáku. Tím jsem docílil stejně dlouhých náhozů. Dost mi tato strategie pomohla. Musím podotknout, že navijáky MS Range Pro Feeder II mají velmi dobře zpracovaný klip pro vlasec. Je ve tvaru kroužku. Tento klip je kovový a dosti velký. Z těchto důvodu se dá vlasec rychle zaklipovat i odklipovat. Takže při záběru, kdy ryba jde do jízdy, vám tento klip umožňuje rychle vlasec odklipovat a mít ho mimo klip. Tímto jsem se s Vámi chtěl podělit o mém lovu na Vltavě. Přeji Vám hodně štěstí u vody.

Pro MS Range Team Ondřej Suk