Share Button

Je listopad, podzim v plném proudu a vše se pomalu ale jistě začíná uchylovat k zimnímu spánku. A stejně tak i ryby, které teď přijímají více potravy než obvykle. Po delší době jsem měl čas a chtěl jsem někam vyrazit. Můj původní plán byl jako obvykle na řeku, ale jelikož už několik dní pršelo a hladina byla příliš vysoko, aby se dalo chytat. Zvolil jsem tedy pro mě dosud neobvyklé rozhodnutí – soukromý rybník…

CIMG1950

Vyrazil jsem proto nedaleko Boleslavi na menší rybník. Po příjezdu jsem byl zklamaný, jelikož všechna „dobře vypadající‘‘ místa byla obsazená a zbylo místo jen na hrázi. No ale je přeci listopad a chladné počasí, ryba by se tedy měla teoreticky držet na hlubší vodě. Nic jiného mi stejně ani nezbývalo. Usadil jsem se na levé straně od výpusti, jelikož tam je nejhlubší místo celého rybníka a to okolo čtyř metrů.
Sestavu jsem použil feederovou klasiku – průběžku. Jediné, co bych k sestavě podotknul je to, že jsem používal návazec z vlasce o průměru 0,14mm o délce 15-20 cm zakončený háčkem s vlasem o velikosti č. 8 na obou feederech.

CIMG1952

Jako krmení jsem zvolil Carp red a X-31 red, do kterého jsem přisypal necelé půl kilo 8 mm halibut peletek  a zhruba čtvrt kila 16 mm pelet. Přidal jsem i litr červů, i když jsem chvíli přemýšlel, zda to mám udělat nebo ne. Pro úvodní zakrmení jsem hodil 3 koule krmení a několik hrstí pelet. Jako nástrahu jsem zvolil jednu a dvě halibut peletky. Ačkoliv jsem úvodně zakrmil, intenzivně přehazoval a dodával tak další a další krmní do vody, ryby nejevily zájem. Rozhodl jsem se počkat a nic neměnit na sestavě ani na krmení. Po zhruba hodině bez záběru se dostavil konečně první kapr okolo 5-6 kil. Hned po vypuštění ryby vzal na druhý feeder také, ale než jsem se stačil natáhnout ruku k prutu, abych zasekl, ryba se stačila háčku zbavit. Od prvního kapra se záběry začaly pomalu stupňovat a neustávaly.

CIMG1956

Ustaly překvapivě až po setmění. Za čtyři hodiny lovu se na břeh podívalo 10 kaprů od 3 do 6 kil. A i když krmení nepřilákalo na lovné místo hned, myslím si, že i tak zafungovalo na jedničku a stále je pro mě nejoblíbenější krmení pro lov kapra na feeder ve stojaté i tekoucí vodě.

Za MS Range Fans Pavel Koťas

CIMG1932

CIMG1934

CIMG1935

CIMG1939

CIMG1941

CIMG1943