Share Button

První jarní

Udělalo se konečně hezky a řeky už nejsou jako kafe, tak sem vyrazil na Úslavu u Plzně zahájit sezónu.Vyhledal jsem si místo, kde mám dobrou zkušenost takhle z jara a kam se s autem jen tak nedostanu, tím pádem tam není ani moc velký rybářský tlak a udělal jsem dobře.

Voda je stále studená, teploměr ukazuje jenom 7 stupňů, tak to chce něco našlapaného abych rybu nalákal na lovné místo. Pro mě je jasnou volbou v tomto období Bi-Turbo Brown nebo Black. Jemnou montáž zakončenou háčkem vel. 10 jsem doplnil vyzkoušeným a oblíbeným Micro boilies 10 mm Garlic (česnek). Za mě je tato nástraha do chladné vody nejlepší.

Nemusel jsem dlouho čekat na první záběr. Špička se přihla a já okamžitě zasekl. Byl to cejn, nedalo mi to mnoho práce a už byl v podběráku. Následovala zhruba hodina bez záběru, prostě ještě ta aktivita ryb není tak velká.Naštěstí začal foukat teplý vítr a s větrem přišla i aktivita ryb. Během 4 hodin co jsem strávil u vody se mi povedlo nakonec přelstít 9 ryb ve složení cejn, tloušť, karas, kapr.

Největší radost jsem měl z toho 51 cm dlouhého říčního kapra, který statečně bojoval ve svém domácím prostředí a co si budeme povídat v tomhle ještě studenem období není denním úlovkem.

Zase jednou se mi potvrdilo, že hlavně do studené vody to chce kvalitu a ne kvantitu. S krmením MS Range Bi-Turbo máte dobře rozdané karty. Krásně si zachytáte ikdyž aktivita ryb není velká.

Pro MS Range Czech Team – Marcel Becvar