Share Button

Je neděle 26. Prosince 2015. Zbývá posledních pár dní v tomto roce a spousta rybářů má už své nádobíčko schované někde v doma v rohu.  Je krásných 10°C nad nulou  a to je na prosinec úžasné počasí, které jsem se také rozhodl využít. Mým útočištěm byla tentokrát stojatá voda nedaleko Mladé Boleslavi. Sebou si beru červeného kapra společně s červenou X-31 , 8mm peletky, vařenou, sterilizovanou i měkčenou ochucenou kukuřici a spoustu dalších umělých a plovoucích nástrah od MS Range.

CIMG1721

Zvolil jsem si místo u hráze na hloubce, kde se pohybuje hloubka okolo 3 až 4 metrů. Sestava byla jasná, klasická průběžka s kmenovým vlascem o průměru 0,18mm a návazcem z 0,16mm zakončený háčkem s vlasem k vyvázání nástrahy pod háček o velikosti č.8. Před začátkem lovu jsem si zakrmil peletkami a kukuřicí zhruba 15 metrů od kraje. Po prvním nahození se na mě podívalo skrz mraky i sluníčko a trošku se oteplilo, ryby však nejevily absolutní zájem. Po dvou hodinách bez záběru jsem musel udělat změnu. Zkusil jsem zvednout nástrahu do sloupce.

CIMG1720

Nevěřil jsem, ale záběr mi přišel téměř okamžitě po nahození, když jsem pokládal feeder do vidliček. Úspěšnou nástrahou se stala jedna malá halibut peletka a jedna plovoucí peletka červené barvy. Po několika minutovém boji se při vší smůle ryba bohužel vyřízla z háčku. Pár minut na to, se mi povedlo proměnit další záběr a tentokrát i rybu zdolat. Byl to nádherně stavěný šupináč okolo 6 kilo. Úspěšnou nástrahou byla tentokrát jedna vanilková měkčená kukuřice se třemi plovoucími. Po vypuštění  přišel další záběr a další zdolaná ryba. Tentokrát se na mě přišel podívat jeseter sibiřský o délce 94cm a necelých 8,5 kilo. Byla to také taková krásná tečka za krásným prosincovým dnem.

Za MS Range Pavel Kotas

CIMG1724

CIMG1727

CIMG1725