Share Button

Zdravím Vás přátelé, po úraze a delší rekonvalescenci jsem si konečně mohl dopřát chvilku u vody. Vyrazil jsem na své oblíbené místo, tentokrát vyzbrojen krmítkovou směsí Big Roach a kukuřicí.

Tuhle krmítkovou směs jsem použil naprosto čistou bez přimíchání jakékoliv jiné, pouze jsem ji obohatil o část kukuřice, kterou jsem rozstříhal na jemno nůžkami na bylinky. Než se krmení nasálo vodu, nachystal jsem si pruty a zaklipoval. Nikdy, ale opravdu nikdy se mi nevyplatilo krmit bez klipování, to stejné platí i pro samotný lov. Můžete mít pocit, že krmíte bez klipu přesně, ale opak je pravdou. Dobře to poznáte na četnosti záběrů, hlavně v těchto chladných dnech. Jak jsem již říkal, tento revír dobře znám a vím, co zde mám očekávat, proto jsem zvolil koncovou montáž, tak aby odpovídala loveným rybám a chladnějšímu počasí. 0,14 mm vlasce a háček velikosti 12 zhruba 40 cm dlouhý byla jasná volba. Vím, že se zde nachází ostroretky, podoustve a menší cejni a tato montáž je dostačující.

První záběr došle zhruba po půl hodině a ryba, která byla na konci pro mě nebyla nic překvapivého. Cejn, vetší než jiní co tu běžně chytávám, ale byl to cejn. Takto se to opakovalo nějakou dobu, krásné zatřepáni špičky, zásek a bezproblémové zdolání ryby. Tento den spíše připomínal cejnobraní a já z toho byl mírně smutný. Očekával jsem aspoň jednu ostroretku nebo podoustev, ale ani jedna jediná. Ne nadarmo se celým jménem říká ostroretkám stěhovavé a zřejmě se někam odstěhovaly.

   

V tom přišel velký rázný záběr, žádné třepání špičky, ale jasný ohyb do pravého úhlu. Sáhnu po prutu, zasekávám a pár sekund cítím odpor, když v tom prut povolil. Bylo mi naprosto jasné, že se nejednalo o cejna ani nic podobného. zřejmě na mé místo zabrousil kapřik. Najednou se ohnul i druhý prut, identický záběr a úplně stejný konec… Návazec zase nevydržel nápor ryby. Na tuto skutečnost jsem musel reagovat. Výměna montáže byla první volba. 0,20 mm fluorocarbon a háček velikosti 8 s nástrahou na vlasu mimo háček, pro mě naprosto nejlepší montáž na kapry. To už bylo jiné kafe. Hned při dalším záběr se mi podařilo zdolat krásného kapříka a bylo vidět, že jsou při chuti, jelikož na dalšího jsem nemusel dlouho čekat. Byl jsem naprosto nadšený, povedlo se zdolat spoustu krásných ryb. Bohužel se začalo stmívat a já byl donucen dnešní lov ukončit.

Tohle je přesně je to co na rybařině miluji, každý den u vody je o něčem jiném. I když vím, co na tomto místě očekávat přišlo velké překvapení, ze kterého jsem byl nadšený. Bylo však potřeba reagovat na nastalou situaci, což se mi podařilo parádně a proto pamatujte, že nikdy nesmíte podcenit přípravu vybavení, než vyrazíte k vodě.

Všem Vám přeji spoustu rybářských úspěchů.

Jakub Horníček – MS Range Czech Team