Share Button

Už dlouhou dobu jsem si pohrával s myšlenkou trochu se zaměřit na jednu z mých nejoblíbenějších ryb a tou je pro mě Lín. Až letos se mi tato vize začala dařit realizovat. Při toulkách s feedrem jsem si začal vyhledávat taková místa, kde jsem jejich výskyt předpokládal. Jsou to prohřáté mělké vody anebo v hlubších vodách rádi najíždějí do zátok s větším množstvím trav! A kupodivu jim ani tolik nevadí voda s menším obsahem kyslíku, ať na vodě tekoucí či stojaté.

Když už jsem tedy takovou lokalitu objevil nastala další věc a tou bylo:  „Jaké krmení zlatým krasavcům naservírovat ?“ Ale proč riskovat a rovnou nezkusit naší týmovou zbraň. Do kyblíku putovala směs MS Roach Black s poctivou porcí masného červa! Mou prodlouženou rukou byla sestava MS Range Econ Eeeder a navijáky Pro Feeder 2. Návazec jsem udělal delší o průměru 18mm s osazeným háčkem Method Strong o velikosti 12. Pod háček na vlasec jsem navázal klip na červi velikost L. Na jeden prut putovala líní jistota v podobě žížalky a na druhý klip putovali červi ! K mému překvapení  tyto nástrahy vedly docela vyrovnaný souboj a připsaly si skoro shodně zářezů , a tak nedokáži vlastně říci, kterou upřednostnit .

Ač mě momentálně pohltila honba za kapry , lín je pro mě asi opravdu tou nejoblíbenější  ulovenou rybou! A proto jsem s přibývajícími kusy měl velkou radost. Lín není moc hejnovou rybou a proto se zdržuje jen zřídka ve více jedincích proto se mi často vyplatilo změnit místo lovu a tím zvýšit aktivitu záběru.

 Za MS Range Team  Jirka Hejna