Share Button

Když jsme se dnes s kamarády domlouvali, že vyrazíme na řeku s feederama, proběhl mi hlavou zážitek z toho totýdne, kdy jsem zdolal svůj osobák. Doufal jsem v ulovení té nejsilnější ryby našich vod a to parmy obecné. Volba krmení byla jasná. Voda už se začíná ochlazovat a je velmi čistá a proto jsem sáhnul po tom nejlepším co můžu v tomto případě použít a to tmavé ploticové krmení Black Roach smíchané společně s Bi-Turbo black v poměru 1:1. Toto krmení už je samo o sobě pro ryby velice lákavé a já jsem se ho rozhodl ještě doplnit o peletky ve velikostech 4, 6  a 8 mm. Nejprve do krmení najela ryba, která je i v názvu krmení a to plotice (Black Roach – Černá Plotice). Po neustálém nahazování a tudíž i dokrmováním do lovného místa najela ryba, na kterou nikdy v životě nezapomenu.

huhu1-1

Nahazuji, pokládám svůj Econ Feeder 360 ve verzi meduim-heavy do vidličky a vyndávám vlasec z klipu navijáku. Po krátké chvíli co má nástraha leží na dně se neuvěřitelnou rychlostí začíná odvíjet pár slušných metrů vlasce Pro Feeder Line z mých navijáků. Už po prvních 2 vteřinách co mám prut v ruce a stále se odvíjí vlasec, tuším s kým mám tu čest. Ryba má obrovskou sílu a ne a ne se zastavit. Asi po 30-40 metrech parmu pomalinku přibrzďuji,ale ta si to rozmyslí a opět mi dokáže kdo tady velí. Při souboji s parmou je velmi důležité, mít rybu stále pod kontrolou a neustále pracovat s brzdou navijáku. Vždy když si myslíte, že jste parmu otočili vám z ničeho nic může udělat prudký výpad a je po srandě. Parma je opravdu velmi silný soupeř, většinou se snaží jet co nejvíce u dna a zbavit se vaší montáže. Toto riziko je velké, montáž může přeřezat o kameny. Nikdy se však nesnažím rvát parmu ode dna. U souboje s parmou potřebujete velkou dávku citu a maximální soustředění. Mě to v tuto chvíli jde velmi těžce, protože se mi dost slušně klepou kolena, hlavou mi letí snad tisíc myšlenek: hlavně rybu neuprásknout, kolik tak může měřit, jaké je tu dno a kolik překážek tak ve vodě může být. Po opravdu hodně pěkném souboji už je parma unavená a nechá se pomalu přitahovat ke břehu. Cestou k mému podběráku udělá ještě pár výpadů. Parma už je na dosah podběráku, kamarád podebírá a já málem brečím radostí. Je to opravdu krásná mohutná parma obecná a já začínám mít tušení, že jsem právě překonal můj osobní rekord.

huhu1-3

Opatrně jí dávám na podložku a měřím. ANO, JE TO TAM…..Je to můj nový osobák a to Parma obecná v délce krásných 75 cm. Rybu rychle fotíme a poté už se jí chystám vrátit do svého živlu, kam tato nádherná silná ryba rozhodně patří!!!!! Parmu ještě nějakou chvíli rozplavávám u břehu, což je velmi důležité, protože parmy jsou často po souboji, do kterého dávají opravdu všechno velmi  unavené. Ještě naposled zamávat ploutví na rozloučenou a parma mizí v hlubinách řeky. Dnešek je opravdu nezapomenutelným dnem.

Za MS Range Team Radek Kubánek.

huhu1-2

huhu1-4

huhu1-5