Share Button

Vím, že nadpis článku by se spíše hodil ke kolegům z přívlačového teamu, ale včera jsem na řece s feedrem zažil něco, co se mi ještě nikdy nestalo.

Měl jsem volné cca 3hodinky a tak jsem se rozhodl vyrazit otestovat nezvyklou kombinaci krmení, kterou jsem měl už delší dobu v hlavě. Sáhnul jsem si do sortimentu Anacondy, Pro Cap mix Green tiger, který má hrubší strukturu a obsahuje mletý tygří ořech a zkombinoval jsem ho s X-31 Natural.

X-31 red, případně yelow velice dobře funguje na kapry na spoustě stojatých vodách a pozitivně reagují i jiné druhy, ryb v provedení natural a na řece jsem toto krmení měl poprvé a ukázalo se, že to vůbec nebyla špatná volba.

   

Ryba na krmení už od začátku reagovala velmi pozitivně a brala na hod. Po pár menších ploticích najela větší ryba a chodily záběry od cejnů a plotic, najednou však jako když utne a špička prutu se vždy po náhozu jen lehounce zachvěla, záběr, který bych běžně nesekal, po pár minutkách vytahuju montáž a na konci visí okounek cca 10cm, to samé se opakovalo asi 4x za sebou, tak jsem k červům přidal kukuřici, k mému překvapení jsem okouny tahal i na tuto kombinaci. Padlo tedy rozhodnutí chytat jen na kukuřici bez červů. A i přes to jsem vytáhl několik okounů z propadu jen na zrnko kukuřice.

V konečném skóre převažovala bílá ryba, ale jen o prsa. A tohle je to, co na té rybařině člověk musí milovat, nikdy nevíte, co vás ve vodě čeká a chování ryb je mnohdy nevyzpytatelné. Každopádně krmení fungovalo výborně a určitě tuto kombinaci zařadím do svého arzenálu!

Za MS Range Team Dan Dušek