Share Button

Když jsem ráno s kamarádem dorazil k řece, vůbec jsem ještě neměl tušení jak zvláštní a zároveň úžasnou výpravu zažiju. Jako krmení jsem zvolil svoje číslo 1, které mi letos dopomohlo k opravdu krásným úlovkům a to Bream Special společně s Bi-Turbo Brown. Většinou do krmení vždy přidávám živou složku a malé peletky, ale tentokrát jsem se rozhodl vyloženě jen pro čisté krmení. Montáž jsem se snažil díky chladnější vodě zvolit co nejjemnější, ale zároveň jsem potřeboval, aby byla dostatečně pevná. Jako kmen jsem zvolil Pro Feeder Line 0,18 mm, návazec Leader Line 0,14 mm a na konci háček Method Strong velikosti 12.

456cv-1

Záběrů díky chladnějšímu podzimnímu počasí bylo málo, sem tam se povedla plotička nebo podoustvička. Zrovna v momentě kdy jsem se rozhodl, že lov ukončím přišel velmi razantní záběr. Lehce jsem přisekl a následoval nejadrenalinovější a nejtěžší souboj s rybou v mém životě. Hned po záseku si ryba bere pár slušných metrů z mé cívky a já vím, že s mou montáží musím být opravdu hodně opatrný a rybu tzv. neuprásknout. Cívku mám stále povolenou a rybu se snažím zlehka přibrzdit, ale nedaří se. Ryba má velkou sílu, stále jede u dna a já se nejvíc bojím toho že mi montáž uřeže o kameny, protože na vlasci cítím jak drnká o kamenité dno. Po chvíli, která mi připadala aspoň jako hodina konečně rybu otáčím a pomalu zdolávám. Abych řekl pravdu celkem slušně se mi klepou kolena.

456cv-3

Rybu vždy o kousek přitáhnu směrem k sobě, ale ryba vždy udělá prudký výpad a vezme mi opět pár metrů z cívky. Nevím jak dlouho souboj trvá, protože mi to připadá jako věčnost, ale rybu už mám na dosah podběráku. Vždy když už si s kamarádem myslíme, že rybu zvednu ode dna, následuje další prudký výpad a je slyšet jen zvuk protáčející se cívky. Konečně jsem rybu unavil, v momentě kdy jsem jí spatřil se mi zatajil dech, protože jsem zjistil, že bojuji s tou je největší parmou kterou jsem kdy měl na prutu. KONEČNĚ !!, parma je v podběráku a pomalu jí s kamarádem opatrně pokládáme na podložku. Je to můj nový osobní rekord, nádherná, krásně stavěná, nejsilnější ryba našich vod Parma obecná rovných 72 cm. Rychle foto a šetrně vrátit zpět do svého živlu.
Za MS Range Team Radek Kubánek

456cv-2