Share Button

Po nekončících dnech v pracovním procesu jsem si řekl že to takhle prostě dál nejde,  počasí sice nic moc , ale  padlo rozhodnutí  alespoň na pár hodin provětrat feederové pruty než sezóna naplno začne..   Původně bylo jasně domluveno  že  to bude opět řeka Jizera nebo řeka Labe, bohužel jako vždy počasí řeklo ne a vysoké průtoky  obou řek  nás vyhnali na stoják.  Jelikož  v blízkosti  mého domova  nic extra zajímavého není,  dohodli  jsme se že vyzkoušíme nějakou soukromou vodu .

Soukromé vody mě vůbec nevadí, ale  mám rád vody velké,  takže jsem z vybrané vody úplně radost neměl . Po konzultaci  s kolegy  jsme se dohodli, že navštívíme  revír Nedamov, kde se intenzivně chytalo na dírkách a tak to kolegům přišla s feederem  v ruce velice zajímavá varianta. Nikdy jsem na revíru nebyl  tak proč ne. Měl jsem trochu strach s prostředí, protože jsem viděl několik fotografii ze zimy a revír mě nepřišel extra hezký.  Nakonec jsem byl překvapen  na revíru nikdo nebyl a tak jsme zapluli do lesa na protější břeh od místa kde jsme parkovali autem, kde bylo celkem útulno. 

Pro tento lov jsem nic extra nepřipravoval a ani jsem nemíchal obvyklou variantu krmení,  kterou na stojkách většinou používám a to  X 31 s červeným kaprem.  V  mrazáku mě zůstalo zbytek černé plotice s černým  turbem z poslední feedrovačky na řece  a tak jsem do něj  přidal ještě 1 kg černého feederu  přidal  asi 300g  anglické vločky  a 1kg pelet 6mm.  krmení jsem trochu  přisladil melasou a začal s lovem . Nástraha byla jasná  číslo jedna masné červy , číslo dvě  8mm halibut pelety s dírkou, číslo 3 ovocné dumblesky,  které jsem si o víkendu umotal sám.  

První opatrný záběr  přišel  Leošovi a vytáhl menšího perlína,  po dalších asi 10 minutách  mu zabral první  pozůstalec  ze zimních dírek . Bohužel  to bylo v příštích necelých 2 hodinách všechno ..   Začal jsem být mírně nervózní .  Trochu jsem přitvrdil s krmením a začal  častěji přehazovat se zaklipovaným  vlascem abych  vytvořil smysluplnější lovné  místo. Najednou začal  koncert ..  Pstruh za pstruhem,  sem tam se do toho zamíchal menší kapřík okolo 30 až 40 cm, no ideální stav  chytali jsme v podstatě  všichni stejně, každou chvilku jeden z nás.  Jednou Leoš , pak Jirka , najednou já ..  Pstruzi  nebyly úplně nejmenší  a tak na 0,18  kmen a 0,16 návazec  to bylo příjemné chytání ..  Jeden prut jsem chytal červa a druhý jsem  chtěl umrtvit  ovocnou dumbleskou . Opak byl pravdou, kapři mě na místo najeli  a mě se podařilo skoro na 3 hodiny  pstruha úplně vypnout a záběry chodili v rozumných intervalech a to pouze od kaprů, několik z nich  už se blížilo šedesátce a i váhově byla taky s feederem zajímavý.

Hodiny plynuli  jak voda  a  čas odjezdu se přiblížil .  Musím říci, že přesto že revíry tohoto tipu úplně nemusím  byl  to super den plný ryb  a za minimální  částku  asi 150kč za celý den.  Pokud si někdo z vás potřebuje  vyprat hlavu  mohu jen a jen doporučit . Ryby hezké, zdravé, druhové zastoupení  vzhledem ke stojaté vodě  velice  příznivé . Za mě jednička, i když  neplánuji  letos ještě tuhle vody navštívit  tak  vy to klidně udělejte a moc času  na to asi nemáte, jak mile se udělá hezky  myslím že za prvé pstruzi nebudou tak brát a bude tam podle mě dost rušno.  Co se týká krmení  vše šlapalo tak jak jsem zvyklí  jazýčkem na vahách  mezi  úspěchem a neúspěchem  bylo  jeho množství .

S pozdravem za MS Range  Marek Tichý