Share Button

Zazvonil telefon  od kamaráda z Moravy který se chystal  nás navštívit, samozřejmě ihned padla otázka zda ho vezmu na řeku kterou si zamiloval  a v jeho bydlišti mu taková vody chybí , neváhal jsem vteřinu a samozřejmě mu výpravu slíbil.  Bohužel hned jak  jsem položil telefon bylo mě jasné že to byla chyba , řeka byla zhruba  70 cm  nad stav a příliš hratelné to s feederovým prutem nebylo.  Dostával jsem Informace  i z řeky Labe, že rybáři se obracejí a uchylují se na stojaté vody kde můžou v klidu rybařit ,no zkrátka vyhlídky nebyly nikterak růžové.

Sedl jsem si k mapám a prohlížel si tok řeky a monitoroval místa, která znám i neznám a vybíral místo kde by zvýšený průtok vadil co nejméně a kde by se nějaká ryba mohla zdržovat. Nakonec padlo rozhodnutí asi na to nejprofláknutější místo na řece hojně navštěvované  zejména dříve narozenými rybáři. Neměl jsem z toho úplně radost, ale velmi  široké podjezí s vetší zátokou vedoucí ke starému bohužel skoro vyschlému slepému rameni  bylo jedinou  volbou která mě přišla vhodná.  Byl jsem velice překvapen když jsme na místo následující den ráno přijeli a nikde nebyla ani noha to jsem opravdu nečekal .

Krmení bylo jasné   nebylo nutné nic měnit na poslední výpravě vše šlapalo na jedničku.  Takže opět  černý feeder 2,5 kg plus  po kilo plotice a turbo . Hlavní nástrahou byly červi protože už po prvním  náhozu  bylo jesné že ryba na místě je  plotice perlín skalák cejn , vše jako na drátkách však velikost  nebyla  úplně topová , rozhodl jsem se  trochu změnit strategii a začal jsem lovit více od břehu v hlubší tůňce o které vím už od dětství. Překlipoval jsem a poslal do díry několik krmítek  pelet . asi po hodině lovu  přišel prudký záběr  a na prutě tancoval  asi 50 cm tloušť  ty mám na řece a hlavně na jemném feederovém prutu  můj oblíbený protivník, asi 30 minut  po něm  prut ohnul poměrně slušný kapr  možná i 60 cm  na tomto místě spokojenost veliká . nečekaným  návštěvníkem a velkým potěšením pro kolegu z Moravy byl  krásný skoro 40 cm  potočák, který si řekl že červi jsou fajn a při boji nám ukázal několik pěkných výskoků než končil v podběráku u kolegy.

O tom je feeder  i za pár hodin lze ukojit své potřeby u vody a okořenit je i opravdu hezkými rybami.  Důležité je u vody přemýšlet, přemýšlet a přemýšlet. Otevřená hlava je to nejlepší  krmení a nástraha na světě.

Marek Tichý – MS Range Team CZ