Share Button

Naviják MS Range Match 3000

Kvalitní matchový naviják určený především na plavanou, pro lov s matchovým prutem a anglickým splávkem. Naviják se honosí kvalitním hliníkovým tělem, osa navijáku je z nerezavějící oceli a je opatřen spolehlivou citlivou a jemnou brzdou. Přesto že je malý, ukrývá nečekanou sílu. Překlapěč navijáku je masivní a pevný. Rolnička navijáku samozřejmě opatřená ložiskem pracuje přesně dle pohybu vlasce z cívky a na cívku. Součástí navijáku jsou dvě kovové cívky, z nichž jedna je hlubší a jedna mělčí. Naviják je opatřen 8 + 1 kuličkovými ložisky a převodem: 5.1: 1 V nabídce ho naleznete pouze ve velikosti 3000 což je pro způsob lovu, na který je určen zcela dostačující. I když k tomu není prioritně určen je možné ho s úspěchem díky velice kvalitním komponentů využít i při lovu jemnějším feederovým prutem. Bez problémů si dovedu představit jeho ustrojení na pickerovém proutku, nebo delším prutu tipu light.

 

Kapacita navijáku :

Hlubší cívka pojme až  300 metrů vlasce o průměru 0,20 mm její mělčí sestra pojme 155metrů vlasce stejného průměru. Což je v obou případech kapacita více než dostačující.  Vlasce o průměru 0,18 namotáme na mělčí cívku krásných 190 metrů.

Jedná se technologicky i designově odladěný naviják. Někdo raději levně, někdo zase kvalitně. Jedná se o produkt pro druhou skupinu rybářů. Vzhledem ke kvalitním komponentům není cena nízká. Nicméně pro milovníky kvalitních věcí se tento naviják může stát dobrým partnerem při jeho rybářských výpravách s plavačkovým prutem.

Poslední zajímavostí, kterou bych rád zmínil, je drobnost, co není u tohoto tipu navijáků úplně běžná. Jistě mě dáte za pravdu, že rychlo snímání cívky bez nutnosti kompletního povolení a sejmutí brzdné růžice není u navijáku s horním brzdným systémem úplně časté. Naviják Match 3000 je touto vychytávkou opatřen, pokud se vám čistě náhodou dostane vlasec pod cívku nebo při výměně cívky z hlubší za mělčí stačí zamáčknout tlačítko na vrcholu růžice a cívka je dole.

Hodně spokojených rybo hodin, s tímto skvostem přeje:

Marek Tichý Anaconda CZ team