Share Button

Chtěl bych se s Vámi podělit o své postřehy a poznatky spojené s produkty MS Range. MS range je feederový program firmy Sänger a nabízí ucelený sortiment jak pro hoby rybáře, tak i závodníky.

005

 

Začal bych od prutů, já jsem zvolil Econ feeder 3,90 MH, prut má elegantní tenký blank do kterého se můžete v klidu opřít i se zátěží přesahující 100g. Jeho akci, která jde krásně, až k sedlu navijáku oceníte poté především při zdolávání větší ryby. SIC očka, kvalitní korková rukojeť a celá řada špiček je samozřejmostí. Myslím si, že kvalitou tento prut předčí i své o tisíce dražší kolegy.

010 022

K pořádnému prutu je potřeba naviják, zde jsem volil Pro Feeder Series 3000, je to naviják určený pro dlouhé a přesné hody, má robustní tělo, kde vše je na svém místě a perfektně drží, takže vás neobtěžuje nějaké nepříjemné cvakání, vůle cívky či kličky. S devíti ložisky a převodem 5,2:1 je to neskutečný dělník a i při závodním chytání se stovkami hodů, vytahování krmítka a zdolávání nevynaložíte ani trošku zbytečných sil.

050

Jak všichni víme, tak vlasec je ve feederovém chytání jedna z nejdůležitějších věcí. Dlouho jsem hledal vlasec, který by byl dostatečně jemný, ale přesto pevný a který by se po pár hodech nezačal kroutit. Našel jsem! Vlasec Pro Feeder line v průměrech od 0,16 až po 0,30 je opravdovým skvostem v našem sortimentu a v návinu 300m za cenu okolo 200kč je opravdu jeden z nejlepších vlasců, který mi v kariéře prošel rukama. Já používám jako kmenový 0,16 a to celoročně. Mám za sebou několik závodů, velké cejny, kapry okolo 10kg a zdolal jsem s ním i spoustu ryb v proudných řekách s překážkami a kamenitým dnem, na vlasci to nijak není poznat.

043

V sortimentu máme samozřejmě i veškerou dostupnou bižuterii, návazcové materiály, krmítka, mikroobratlíky, háčky ve třech provedeních síly drátu od light feeder až po heavy, není snad nic, co by mi zde chybělo.

035

Co se týče krmení, tak tady je ukrytá opravdu velká síla, najdeme zde krmení pro každou situaci a techniku lovu a musím upřímně říct, že právě krmení je to, co mi u vody velmi pomáhá a i v situacích při závodním chytání, kdy je to veliká alchimije a člověk bojuje s obrovskou konkurencí a zkušenějšími borci, je právě krmení to, co mě posouvá na stupně vítězů a u rekreačního chytání vyráží jeho účinnost dech všem rybářům okolo mně. Klasické krmení je samozřejmě doplněno o posilovače, barvy, dipy, obalovací pasty, které s oblibou využívám i v kaprařině. V sortimentu najdeme také propracovanou kolekci mikro boilies, peletek a dumblesek. Pro dokonalou přípravu Vašeho krmení je ideální 25l Bucket. – třídílný kbelík s 5l miskou a pevným víkem.

028

A teď to vše musíme v něčem k té vodě přinést. U feederu mám rád, že nemusím vozit tolik věcí, jako u klasické kaprařiny a podle toho jsem zvolil multifunkční feederovou brašnu MP tabel bag.

017

Do této tašky dám v klidu dva navijáky, veškerou potřebnou bižuterii a ještě se mi tam vejde pár krabiček s nástrahami, jak je vidět na fotkách. V okamžiku kdy tašku používám jako stoleček, tak je velmi praktické, že se do ní dá dostat i z přední strany. Široký polstrovaný popruh zajišťuje velmi pohodlné nošení.  Když si zapomenete doma židličku, tak díky vnitřním výztuhám mých 85kg bez problému unese.

018 025

A ještě je potřeba někam schovat pruty. Protože mám rád vše pěkně pohromadě, tak jsem volil pouzdro Hold All 3+1 kam pohodlně uložím tři pruty, když je potřeba i s navijáky a pořád mám ještě jednu kapsu na podběrákovou tyč a menší postranní kapsu na vidličky.

013

Tento obal má dva popruhy, takže se velmi pohodlně nosí a nepadá vám z ramena. Silné vnitřní polstrování navíc zajistí vašim miláčkům dokonalé pohodlí a ochranu.

040

Myslím, že opravdu každý vyznavač feederového chytání si zde najde to, co mu bude vyhovovat.

Veškeré výše popsané vybavení bude k vidění již za nedlouho na FOR FISHING v Praze, kde Vám budu plně k dispozici při výběru toho nejlepšího pro Vaši novou sezónu.

Za MS Range team Daniel Dušek

008

020