Share Button

Na dnešní lov jsem měl pouze 2 hodiny před odpolední směnou. Když jsem se ráno podíval na teploměr, bylo hned jasné, jaké krmení na dnešek zvolím. Teploměr ukazoval – 6°C. Pro některé rybáře je už i taková teplota odrazující a radši zůstávají doma. Já patřím k těm, kteří zimní rybolov na řece milují. Jsem asi svým způsobem trochu blázen, ale často vyrážím na feeder nebo plavanou i v -10°C až -20°C.

Musím přiznat, že častokrát opravdu trpím, nohy mám omrzlé a není nad to zakopnout o nějaký zmrzlý krtinec. To hned po tom, co mám pocit, že mám v gumovce zlámané prsty, ten krtinec okamžitě pošlu do krmení. A o zmrzlých prstech na rukou ani nemluvím. Na dnešek jsem zvolil super kombinaci krmení na toto zimní mrazivé počasí a to Bi-Turbo Black společně s tmavým ploticovým krmením Roach Black v poměru 1:1. 

Záběry se objevily ihned po pár krmítkách. V takové zimě nečekám žádnou hitparádu, ale tloušti brali opravdu poctivě. Na feeder jsem chytil ze začátku 3, ale najednou jak když utne a ani záběr. Jak to rychle začalo, tak to rychle skončilo. Přesunul jsem se tedy níž po proudu a zkusil jsem plavačku. Opět malý zákrm těsně podél, břehu na háček rohlíček a začalo se chytat.

Musím přiznat, že spousty záběrů jsem neproměnil, protože jsem se věnoval mým zmrznutým očkům, které ne a ne povolit. Každou minutu zamrznuté očka a to už si říkáte, jestli vám to za to stojí. S tímto zimním krmením mi to za to ale stojí a i přesto, jaká je zima jsem si skvěl zachytal . Dnes to bylo jen o menších tlouštích, ale věřím, že s větší zimou přijde i vetší chuť větších exemplářů…

Za MS Range Team Radek Kubánek