Share Button

Krok do neznáma… 2/2

Při mé poslední návštěvě Čech jsem měl pár dní ještě den volno a proto jsem se rozhodl ho plně využít a navštívit další řeku, abych si opět vyzkoušel lov na jiných (pro mě neznámých) vodách.

Tentokrát se jednalo o menší řeku, dosti podobnou jako jsou u nás na Moravě. Proto jsem se podle toho rozhodl přizpůsobit krmení i styl lovu. Bohatě stačily mé oblíbené pruty, jednoduchá průběžná montáž a návazec z fluorocarbonu 0,16 mm zakončené háčkem velikosti 10. Samozřejmostí je klipování vlasce, bez toho už opravdu nikdy nikde nechytám.

Krmení jsem tentokrát postavil klasicky na ploticovém krmení MS Range Roach Black. Po poslední zkušenosti z Labe jsem věděl, že ryby v Čechách dobře reagují na živou složku v krmení. Což u nás tak často není zvykem a spíše ryby preferují hrubou složku například kukuřiči či pelety. Proto jsem si opět nastříhal žížaly a postupně je přidával do krmítek. Bohužel tato taktika zde moc neplatila. Místo toho ryby perfektně jezdily z místa kde jsem do krmení přidával pelety a kukuřici. Nejúspěšnější nástrahou se ovšem stali masňáčci.

Z tohoto důvodu nikdy nemíchám živou či partikl přímo do krmení. Né vždy ryby chtějí to stejné jako jinde a záběrů bych měl mnohem méně.

Už teď se těším až opět vyrazím na pro mě neznámou vodu!

Jakub Horníček – MS Range Czech Team