Share Button

Krok do neznáma… 1/2

Jako většina schopných rybářů i já znám své domácí revíry, vím co na nich funguje a jak nachytat ryby. Tímto je definována má komfortní zóna. Proto je potřeba z ní vystoupit a posunout se dál, zlepšovat se a zdokonalovat rybolovnou techniku. Z toho důvodu jsem se rozhodl pořídit celorepublikovou povolenku a navštívit i jiné revíry.

Řeka Labe pro mě byla velkou neznámou a vůbec jsem netušil co od ní mám očekávat. Z toho důvodu jsem si s sebou vzal dva typy prutů, jak heavy medium, tak i heavy do 150g v délce 3,9 metrů. Poté co jsem se dostal k vodě a viděl její rozlohu a průtok bylo jasné, že raději zvolím heavy pruty.

Tentokrát jsem zkusil slané a velice kořeněné krmení z toho důvodu, abych ve velkém průtoku vodu dokázal na své místo nalákat co největší množství ryb.

Podle lovných podmínek jsem udělal i koncovou montáž. Vůbec jsem se nebál jít do délky návazce až metr, který se skládal z fluorocarbonu o průměru 0.16 mm a menšího háčku velikosti 10. Běžná průběžná montáž se zdála být tou nejlepší variantou. Jen rozeznávání záběrů bylo dosti obtížné z důvodu neustupujícího větru a díky velkému průtoku vody se i sem tam stalo, že 90ti gramové krmítko poskočilo po dně. Mezi mé nezbytné samozřejmosti lovu na feeder patří tradičně i klipování vlasce.

Během pár okamžiků jsem zjistil, že ryby perfektně reagují na velký podíl živé složky v krmení a to stejné platilo i o nástraze na háčku. Pokud jsem změnil nástrahu za peletu, či kukuřici byl jsem bez záběru.

Povedlo se mi pochytat pár zajímavých ryb, avšak největší radost mi udělal velký cejn přesahující váhu 2 kilogramů. Díky tomu se mi posunul osobní rekord u tohoto druhu ryby. Nejvíce jsem vděčný za nové zkušenosti, které jsem na této výpravě získal.

Proto každému radím, aby se nebál opustit známé vody a vrhl se do neznáma objevovat nové! A zase někdy u vody ahoj!

Jakub Horníček – MS Range Czech team