Share Button

Jak jistě každý rybář ví, krmení je v rybařině  základ všeho a u feedru toto platí dvojnásob. Dnes jsem dlouho váhal jakou směs si s sebou k vodě vezmu, protože v našem sortimentu značky  MS Range  si můžete vybrat z 15ti druhů krmítkových směsí v 1 kg balení, 5 method mixů v 1 kg baleních a 5 krmítkových směsí v 2,5 kg baleních. Je opravdu z čeho vybírat a nějaký ten čas jsem si v hlavě rozmýšlel co a jak s čím nakombinovat( i když vím,  že funguje vše).

Nakonec  jsem sáhnul po opravdu kvalitním krmení Bream Special, které jsem v poměru 1:1 smíchal dohromady společně s Bi Turbo Brown. Bream Special je krmná směs bohatá na živiny, má červenohnědou barvu a je speciálně navržena na řeky. Směs má středně hrubou strukturu, má silnou vazbu a pomalu se rozpadá. Bi Turbo Brown je vnadící směs složená ze šrotů s podílem vymačkaného konopí. Je mírně slané a má velmi přirozený pach čerstvě namletého šrotu. Tato kombinace je pro bílou rybu prostě neodolatelná.

dsc_0025

Po rozbalení prutů  a přípravě montáží se pouštím do rozdělání krmení a jak už jsem řekl Bream Special a Bi Turbo Brown rozdělávám v poměru 1:1 a přidávám ještě půl litru červů. Zakrmuji 15ti-20ti košíky neskutečně voňavého krmení, ve kterém se navíc  pohybují červi. Prví záběr přichází okamžitě po nahození , ještě dříve, než stačí nástraha dopadnout na dno. Jako nástrahu jsem zvolil buď samotné červíky nebo malé zrnko kukuřice obohacené o jednoho červíka a tuto kombinaci jsem vždy po záběru střídal. I vzhledem k opravdu vysoké teplotě, která přesahovala 30 stupňů, ryby reagovaly přesně podle mých představ a já jsem se rozhodl, že na druhý prut zkusím selektivní nástrahu v podobě lunchmeatu, který nastražuji pod háček ve tvaru válečku. Chvílema jsem přesvědčen o tom, že cejni čekají na zakrmeném místě, až jim na dno dopadne má nástraha a s velkou chutí jí sezobnou. Asi zhruba po půl hodině, najíždějí do zakrmeného místa podoustve, jeseni, plotice a sem tam se objeví ostroretka.

dsc_0071

Levý prut s lunchmeatem zatím zůstával v klidu, bez sebemenšího pohnutí špičky. Když v tom, se najednou špička velmi razantně a táhle ohnula a cívka na navijáku se začala otáčet neskutečnou rychlostí (v tu chvíli mě napadla jen věta: Hupre,polejvej naviják 😀 ). Ano byla to parma, neskutečně krásná a bojovná parma.V tu chvíli jsem se musel rozhodnout mezi jedním prutem s klasickou montáží a mezi druhým kde jsem měl na vlas lunchmeat, protože jsem věděl, že oba dva pruty bych nestíhal. Ano, rozhodl jsem se pro druhou variantu s lunchmeatem a udělal jsem dobře, protože v zápětí přišly další dvě královny. Zkrátka když vše shrnu, s kvalitním krmením MS Range se chytá jedna báseň a rybařinu si opravdu do posledního doušku užijete.

Za MS Range Team Radek Kubánek.

1

kombinace na dnešní den

2

červi nesmí chybět

3

neodolatelné sousto pro parmu

5

královna odplouvá do svého království

6

přijel se podívat i menší tlouštík

7

neskutečně silná ryba

8

i velké ploutve pomáhají parmě při souboji

9

co dodat,krásná ryba

10

11