Share Button

Zima si letos s námi rybáři pohrává už nějakou tu chvilku. Většina řek u nás je zamrzlých a proto se většina lovců uchyluje k lovu na dírkách. Já jsem však této rybolovné technice vůbec nepřišel na chuť a nějak mě to prostě nevzalo. Zima je letos opravdu krutá a většinou se teploty pohybují v rozmezí od – 2°C do – 15°C a většina i proudných řek zamrzla.Řekl jsem si, že než jet na dírky, tak si prostě počkám a ono se nějaké to rozmrznuté místo na řece najde.

Po měsíci kdy řeka ne a ne rozmrznout, jsem volal kamarádovi, že už ten můj rybářský absťák prostě musím zklidnit a domluvili jsme se, že vyrazíme na řeku nějaké to místo najít. Druhý den jsme vyrazili, ale bylo to opravdu složité. Řeky jsou od jezu k jezu totálně zamrzlé a na některých úsecích se dokonce prohánějí lidé na bruslích. Nakonec jsme našli jedno jediné místo tak 10 x 10 metrů na řece nezamrzlé, kde by se dalo alespoň nahodit. Zlehka jsem zakrmil jednou koulí Roach Black, na 14-ku háček nastražil pár červíků, návazec z 0,12 mm Leader Line v délce 60 cm, malé olůvko a šup s tím do vody. V této zimě jsem žádnou hitparádu nečekal a spíše jsem byl rád, že jsem se dostal k vodě a ukojil tak rybářský absťák. Pár záběrů jsem udělal, ale žádný neproměnil.

Ke konci lovu přišel velice razantní záběr a po chvilce zdolávání skončil v podběráku opravdu nádherný tloušť. S kamarádem jsme na sebe chvilku oba dva nevěřícně koukali, co mám v podběráku. Tloušť měl rovných 55 cm, ale měl opravdu nádhernou stavbu těla. Řekl jsem kamarádovi, že by mě zajímalo, kolik tak asi váží a kamarád vytáhl z batohu váhu. Po zvážení a odečtení podběrákové hlavy jsem byl opravdu šťastný, tloušť vážil přesně 2,70 kg a to je na takovou zimu myslím hodně dobrý výsledek.

Za MS Range Team Radek Kubánek.