Share Button

Jako houby po dešti

Není tomu tak dlouho co tu bylo období velkých dešťů. Hladina a průtok řek rapidně stoupl, zakalená voda s sebou přinesla dost nepořádku.

Přesto jsem se rozhodl vyrazit na svou oblíbenou řeku a zkusit štěstí. Tentokrát musím trošku upravit váhu krmítka, abych je poklidně udržel na lovném místě. Jaké si vezmu krmení bylo naprosto jasné, jako vždy vsadím na Roach Black, ale nástrahu jsem tentokrát obměnil. Jeden prut jsem nechal klasicky s masnými červy a na druhý jsem nastražil kukuřici mimo háček.

Během chvíle přišel rychlý záběr a na konci souboje končí krásná ostroretka v podběráku. Netrvá to půl minuty a začne se třepat špička druhého prutu. Ani jsem nestihl pustit první rybu a tak opatrně podebírám druhou ostroretku s již plným podběrákem.

Během první hodiny jsem zjistil, že krmení plné kukuřice a červů jim evidentně velice chutná a ryby se drží v mém lovném místě a vůbec jim nevadí zvětšený průtok. Chytat na dva pruty bylo tentokrát opravdu náročné ať už z hlediska zdolávání ryb v proudu plném trávy, tak i v četnosti záběrů. Tentokrát se úspěšnější nástrahou stala kukuřice.

Důležité bylo nebát se toho i přesto, že byla řeka divoká a plná plovoucích nečistot.

Zase někdy u vody!

Jakub Horníček – MS Range Czech team