Share Button

Letos jsem se zúčastnil dvou závodů (tzv.“gulášovek“), u obou byla hlavní ryba kapr. Bohužel jsem neměl štěstí na los a získal místa uprostřed sektorů, kde jsme byla většina závodníků bez ryby a ceny, které zbyly se musely na konci závodu losovat. Člověk začínal přemýšlet kde udělal chybu, co mohl zlepšit, byl jsem zklamaný, že jsem nevytáhl ani rybu. Na jednu stranu jsem si říkal, že nejsem sám a ani zkušenější rybáři nic nechytili. Řekl jsem si: „Hlavu vzhůru“.

Vyhledal jsem si na internetu kalendář akcí a přihlásil jsem se na třetí závod na Labe. Labe? Nikdy jsem předtím na něm nechytal. Byla to hurá akce. Cca 16 hodin do závodu. S přípravou jsem si ani hlavu lámat nemusel, protože používám návazce MS Range Light Eyed vel.háčku 16 a návazec 0,16mm 80 cm a Method strong 10 cm, které jsem na řeku nezvolil. Pruty Method Feeder do 80 g. A krmení jsem měl nakoupené. Použil jsem kombinaci Feeder Dark Allround a Bi-Turba Brown 2:1 a 0,2l červů, nástraha-červíci.

„Troubení“, signál k zahájení závodu. Házel jsem cca 3-4 m od břehu, kvůli silnějšímu proudu a po minutě první záběr. Podoustev říční, za 15 minut další záběr a opět podoustev. Kolem mě zatím nikdo rybu neměl, pouze na kraji sektoru jsem viděl, jak tahají. Říkám si to dnes půjde. Bohužel jsem to zařekl a už jsem rybu neviděl. Zkoušel jsem střídat nástrahy-mini boilie, kukuřice… Nechytal kolem mě nikdo. Až cca hodinu před koncem závodu chytil závodník pode mnou jednu podoustev. Celkem se nachytalo pouze 46kg. Za svůj výkon jsem získal 10.místo, z kterého jsem měl náramnou radost Oceněno bylo pouze 10 závodníků.

S přátelským pozdravem a přáním pěkného dne Jiří Pech