Share Button

Počasí je v posledních dnech jako na houpačce, ale i tak jsem se rozhodl vyrazit s feederm na stoják, pozlobit trošku kapříky. Když jsem v 6 hodiny ráno vyrážel a škrábal auto, tak jsem měl docela strach, že změna počasí bude mít významný vliv na aktivitu ryb.

 

Co se týče krmení, tak zde jsem si byl jistej už den předem, co namíchám. Podobně jako mi na řece funguje černá plotice s turbem, tak na stojáku je zase jasnou volbou v tomto brzkém jarním období Carpred a X-31 series, tady míchám v poměru 1:1, kdy je krmení velice atraktivní a stačí opravdu malé lehké krmítka pro přilákání ryby na krmné místo. Jelikož byl cílovou rybou kapr, tak jsem do krmení přidal nastříhanou kukuřici najemno. Jako montáž na stojáku používám velice jednoduchou průběžku, kde je krmítko na kmenovém vlasci uchyceno pomocí Sliding adaptéru.

První nához …pomalu vybaluji druhý prut a hned ohejbák a první kapří dorostenec, říkal jsem si, že to byla náhodná ryba, jenže se ukázalo, že nebyla…pět správná volba krmení. Druhý prut jsem totiž nebyl schopný vybalit a navázat, jelikož záběry chodily opravdu velice pravidelně a to nejen od kaprů, ale po zimním zarybnění spousty revírů pstruhem duhovým se mi do toho motaly i tyto ryby a to v ne malé počtu. Po dvou hodinách a cca dvaceti rybách na břehu a nechápajících pohledech rybářů okolo jsem to zabalil a vyrazil k domovu. Jarní feeder není vůbec jednoduchý a správně zvolené krmení rozhoduje o úspěchu a neúspěchu. A proto vsázím na léty prověřenou klasiku, která mě nikdy nikde nezklamala.

Za MS Range team Dan Dušek