Share Button

Je čtvrtek večer a já se snažím sbalit pár věcí na víceméně první letošní návštěvu některého z rybářských zákoutí s cílem chytit si první letošní rybu a možná i něco k večeři (ano nejsem striktní chyť a pusť :-). Jak to ale bývá u čerstvě zamilovaných jedinců tak času na ryby moc nemám, protože co si budeme nalhávat pokud si chlap najde přítelkyni tak od té chvíle jsou jeho kroky i čas pevně dány a naplánovány do poslední možné chvíle a tak se utrhnout k vodě je věc téměř vymodlená ne-li přímo chvíle vhodná pro oslavu. Letošní čas mi ještě navíc ubírá stavba rodinného domu a tak jsem doufal, že si tyto chvilky u vody řádně užiji. Vzhledem k tomu, že přítelkyně pochází z Ústecko Orlického kraje tak moje volba vhodného revíru byla celkem složitá vzhledem ke skutečnosti, že jsem zde nikdy nechytal tak jsem si připadal, že vzít si křišťálové koule roztočit je a začít věštit bude ta nejlepší možná varianta. Prostě jsem si připadal jako vegetarián, který přijde do řeznictví a rozhodne se, že to maso přeci jen ochutná. Absolutní bezradnost jsem však vyřešil díky genialitě mě vlastní a tak po nastudování několika desítek článků a trošku chaotickém hledání na stránkách ČRS volba padla na pro mě neznámý rybníček cca 3,5ha v blízkosti České Třebové.

Po příjezdu jsem zjistil, že rybníček je poměrně oblíbený (dohromady zde bylo už cca 8 rybářů), ale také velmi hezky udržovaný a dobře přístupný a to třeba i pro handicapované rybáře a to se mi opravdu líbí. Rybníček je krásně členitý a má i pár klidových zón kde může ryba v klidu odpočívat a tak to má být.

Po chvilkovém hledání toho správného místa jsem nakonec zvolil návětrnou stranu (trošku pofukovalo a tak to bylo celkem logické) s možností náhozu do zátočinky. K mému překvapení šla hned od břehu voda do hloubky cca 1,2m což je u těchto rybníčků dosti neobvyklé, ale mě to vyhovovalo.

Tak tedy rychle vybalit připravit návazce (0,14mm fluorocarbon cca 40cm délky) a tradá nahodit. Samozřejmě jsem se při tom spěchu asi třikrát píchnul o háček do ruky a jednou se tak krásně zamotal, že by na mě byl hrdý i Chuck Norris a tak jsem si rovnou cvičně střihnul olympijskou disciplínu s názvem „navaž si svůj neviditelný vlasec nejlépe v silném větru“. No nakonec se vše podařilo a mohl jsem si připravit krmení. Jako základ jsem použil feedrové krmení MS Range – Carp Yellow doplněnou o velké balení kukuřice, hrst malých peletek, dvě krabičky červů a to celé jsem zacukroval krmením MS Range – Pastoncino Yellow. Jak se později ukázalo, byl to krok správným směrem. Rozhodl jsem se rozkrmit si dvě místečka a tak do vody putovalo cca 10krmítek na každé z nich, aby se vytvořil krmný mrak. Na jeden háček pak putovalo zrnko kukuřice a na druhý…. Aaa sakra už je tam záběr (to jsem nečekal – stojím s připraveným prutem na nához na břehu a koukám na špičku druhého prutu, která se třepe jak maršmeloun zasažený bleskem). Po krátkém boji zdolávám celkem hezkého cejna a tak nějak začínám tušit, jaký bude dnes průběh a že o kaprovi k večeři si můžu nechat jen zdát. No nic aspoň bude legrace a opravdu byla.

       

Krmení fungovalo skvěle, a jak se ukázalo tak červi, které jsem měl s sebou nemá ani cenu nastražovat protože záběry přicházely na hod a ryba byla opravdu malá a tak jsem opět díky své genialitě dospěl k názoru, že bude lepší rybu selektovat. Kukuřici na dno jsem na jednom prutu nechal a na druhý putovala plovoucí kukuřice z řady MS Range z řady Soft Baits ve žluté barvě s příchutí kukuřice (jak příhodné J a nečekané). Nicméně to byl stejný případ jako v případě červů (ta vůně čerstvé kukuřice asi dráždí ryby k zuřivosti). Záběry opět na hod jen ta velikost se zvedla, ale vytoužený kapřík prostě ne a ne přijít.

Vše se ale samozřejmě v dobré obrátilo a tak se i jeden kapřík na břeh podíval, ale rozhodně ne pánvičkové velikosti, a tak putoval zpět do vodního světa jak jinak.

Na závěr tedy jen malé bilancování – počasí bylo nádherné, ryby spolupracovali a já si báječně odpočinul. No jen tak dál a třeba budu opět vyrovnaný člověk bez tiku v oku z neustálého se honění za nějakými nedůležitými věcmi jakou jsou peníze nebo rodinný dům.

Za MS Range cz Libor Doubek