Share Button

Letos byl pro mě začátek jara malinko jiný, než každý rok, díky tání sněhu a vysokému průtoky byly a stále jsou řeky v mém okolí nechytatelné, tak jsem byl nucen sednout si k mapě rybářských revírů a najít nějaký stoják. Po chvíli brouzdání v mapě, pár telefonech kamarádům padla volba na staré slepé rameno Labe a jako druhý revír jsme společně s klukama vybrali přehradu v krásném prostředí uprostřed lesa.

Odpoledne, předtím, než jsem měl v plánu vyrazit na první vybraný revír, jsem si jel vodu okouknout. Jednak proto, abych tam ráno po tmě nikde nebloudil a hlavně, jsem si chtěl vybrat místo. Samozřejmě spousta lidí kouká na to, aby to měli blízko od auta, aby měli dost místa na sezení, aby se jim dobře nahazovalo, ale pro mě to nejdůležitější kouknout se na vodu, na aktivitu ryb a vzal jsem si sebou prut jen s koncovým olovem a místo jsem si proházel, abych zjistil tvar a složení dna.

Volba padla na místo v rohu revíru naproti ostrůvku cca 30m daleko, kam mohly vyjíždět ryby od břehu, který jsem měl po levé straně a svažující se břeh ostrůvku s pár větvemi ve vodě je taky zajímavá rybí skrýš a místo pro krmení.

Druhý den se ukázalo, že volba byla správná, na průzkum nových revírů vyrážím většinou s feederem, kde jsem schopen oslovit větší druhovou škálu ryb, než při klasické kapradině. A paradoxně to byl kapřík, který byl prvním úlovkem tohoto dne. Krmení jsem volil spíše slané, doplněné malými peletkami a kukuřicí. Co se týče koncové montáže, tak velice rád na stojatých vodách používám method feeder, s krmítkem o váze 30g – 40g a krátkým koncovým návazcem z fluorocarbonu (max v délce 15cm) s mini a nebo pop-up boilies a na druhém prutu jsem kombinoval červy s kukuřicí s klasickým feederovým krmítkem.

První tři záběry přišly na červy a byli to kapříci někde okolo 2-3 kg, s tím jak se na místo dostávalo víc a víc krmení mi najeli cejni a začaly opravdové cejní hody, kdy jsem chytal ryby na hod a jak na červy, tak na popky. Během dopoledne se mi chytit dalšího kapra už nepovedlo, ale cejnů všech velikostí jsem si užil do sytosti, pár pěkných kaprů jsem viděl otočit se na hladině a tak se na tento revír určitě ještě vrátím později, kdy bude aktivita kaprů větší a tentokrát už s klasickou kaprovou výbavou.

Za Anaconda Czech Team Daniel Dušek