Share Button

Posledních pár dní jsem si velice oblíbil krmítkovou směs Bream Speciál (Cejn Speciál). Jak již název napovídá, je to krmítková směs, zaměřená hlavně na cejny. Ovšem nikdy žádná směs není 100% selektivní a lze na ni nachytat všechny druhy ryb, nepočítám ty dravé.  Směs hnědé barvy, středně hrubé struktury s výbornou pojivostí. Hodí se především na tekoucí vody, zvlášť na řeky s lodní dopravou. Posledních pár dní jsem chytal na řece Labi, kde o lodě není nouze a tak tato směs byla na místě.

Směs většinou nepoužívám samotnou, ale snažím se ji kombinovat s jinými směsi od MS Range. Výborně se osvědčila v kombinaci se směsí Bi Turbo brown, která mimo jiné obsahuje i mleté konopí a již mnohokrát ukázala svou sílu, nejen ve spojení s Bream Special. Pro objem krmítkové směsy je dobré používat 2,5 kg balení MS Range Bream bright (Cejn světlý).  Všechny 3 zmíněné směsy smíchám dohromady a základ je připravený. Tato kombinace krásně naláká ryby na krmné místo. Proto, abych ryby udržel na krmném místě, přidávám do krmení malé pelety a nebojím se použít kontrastnější barvy, jako je zelená nebo červená.

Dále se dá krásně použít kukuřice a v neposlední řadě červi.  Snažím se mít tyto složky vždy vedle v nádobě a podle potřeby do krmítka přidávám to, co chci. Na řece používám delší návazce i více jak 50 cm dlouhé, chytám skoro pořád na červi. Doufám, že Vám tyto rady pomůžou k vysněnému úlovku na feeder nebo klidně i na plavanou.

S pozdravem za MS Range Team Petr Smítka