Share Button

Většinou člověk volí název článku podle toho co se děje u vody, ale tento název je opravdu výstižný. Datum a místo feederového duelu mezi mnou a mým kamarádem Jirkou bylo stanoveno na 31.04. a řeku Sázavu. Oba jsme se vzhledem k proměnlivému počasí oblékli a volba padla jednoznačně na oblečení Anaconda Tornádo, no řádně oděni jsme začali připravovat každý svůj úsek.

 

Jirka zvolil krmení MS Range – Yellow Carp s přidáním masných červů já pak nějaký no name, který jsem měl doma ještě od podzimu a potřeboval jsem se toho zbavit. Říkal jsem si, že na krmení přeci nezáleží, hlavně když dobře voní (jak velké bylo zanedlouho mé překvapení…).

 

Jirka díky svým tvrdším feedrům zvolil odhoz ke druhému břehu řeky, zatímco já jsem se soutředil spíše na střed a bližší břeh. Krása feederu spočívá v množství záběrů a to se opravdu potvrdilo. První záběr přišel i naproti ještě chladné vodě cca do pěti minut a už jsem vedl 1:0. Jirka se trochu trápil s novým feederovým prutem, ale za nedlouho se rozchytal a brzy byl stav už 3:3. To jsem si ještě říkal že se nic neděje a že je to jen náhoda…

Ryby ve složení cejn, podoustev a plotice braly Jirkovi na hod a tak trpká hořkost z porážky (neumím prohrávat) a smutek ze zklamání na sebe nenechaly dlouho čekat… netrvalo to ani dvě hodiny a dvě sněhové přeháňky a při cestě domů jsem musel zkousnout se slzou v oku skóre 16:3 pro Jirku. Jako hlavní a klíčový bod k úspěchu se ukázalo krmení MS Range – Yellow Carp, které pracovalo skvěle a nedalo Jirkovi ani chvilku vydechnout (a mě také ne, protože jsem se zatajeným dechem sledoval, co se to vlastně děje). No nic, tentokrát jsem prohrál, ale na příště už jsem připraven, krmení MS Range – X31 už je doma a odveta na sebe jistě nenechá dlouho čekat.

Jirka Hejna a Libor Doubek pro MS Range Česká Republika