Share Button

Aničky den

Je neděle a my s Áňou opět vyrážíme s feedry strávit pohodový den u vody.Naším cílem je tentokrát nedaleký rybník a cílovou rybou je amur , kterého by si dcerka chtěla připsat na seznam ulovených druhů.

Dorážíme k vodě, připravujeme vše potřebné a jdeme na krmení. Áňa říká že musí být pořádně „Amurový“, tak se musím snažit. Do kýble putuje Krmítková směs Ms Range Feeder bright, po našem : „světlý feeder“. Dál nesmí na stoják chybět anglická vločka a když Amur tak samozřejmě velký podíl kukuřice!

Hotovo! Jdeme nahazovat na háček kuku a letí to tam, tentokrát jsem se rozhodl, že to nechám na dcerce a já to budu z křesílka sledovat a pokud bude potřeba, tak ji budu ku pomoci. Po chvíli přichází první záběr a já jí podebírám parádního kapra s rozházenými šupinami. Dobrý start!

Další záběry následovaly docela rychle, ale zatím samí kapři. Zanedlouho , když Áňa zasekává a já se ptám: „ Jak to vypadá?“ říká : „Nooo, je to těžké, ale moc se to zatím nebrání.“ Tuším, že je to tady a tohle je ta ryba o kterou nám šlo! Taky že jo, když se ryba dostala ke břehu, jako by jí trefilo a vystřelila jak z děla. Všechny výpady jsme zvládli a Áňa mi navádí rybu do podběráku. Náhle však amur v podběráku opět vylítne jak torpédo, protrhne nám síťku, zbavuje se háčku a odplouvá vítězně pryč! Ty naše pohledy bych vám přál vidět. Ale co, házíme to za hlavu, přeci si nenecháme zkazit rybačku.

Dalšího záběru od amura už jsme se bohužel nedočkali, ale zápis dalšího druhu přišel nakonec v podobě krásného karase, kterého zlákala šťavnatá kukuřička. No nedá se nic dělat, neděle se nám chýlí ke konci, mi balíme a vyrážíme domů. V autě vše rozebíráme a domlouváme se, že příště to Amurovi vrátíme i s úroky!

Za Ms Range Team Hejnys a Áňa.